نکاتی در خصوص رژیم غذایی مناسب برای بیماران ALS

دریافت جزوه نکاتی در خصوص رژیم غذایی مناسب برای بیماران ALS بصورت فایل قابل چاپ

بازنگری و ویرایش علمی: دکتر حبیب مفخم

مترجم: آرزو ظهورطلب

ویرایش: آذرگل فهیم

           داشتن تغذیه­ مناسب و سالم همواره حائز اهمیت بوده است؛ اما برخورداری از یک برنامه غذایی خاص برای هر شخص با شرایط سلامت فعلی وی امری ضروری می‌باشد. اگرچه برنامه­ غذایی کاملاً مشخصی برای بیمارانALS وجود ندارد، اما حفظ وزن بیمار با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب بسیار اهمیت دارد. این بیماران با مشکلاتی از قبیل کوفتگی و خستگی، کم‌اشتهایی، سختی جویدن و بلعیدن غذا مواجه بوده و در این صورت ممکن است مواد غذایی لازم به بدنشان نرسد. بر این اساس یک برنامه غذایی ایده‌آل می‌تواند شامل مقادیر مناسبی از اقلام زیر باشد:

۱)                  گوشت و فرآورده­های گوشتی (برای تأمین پروتئین)

۲)                  شیر

۳)                  میوه‌ها و سبزیجات

۴)                  حبوبات

 ۵)   چربی‌ها: وجود چربی‌های در رژیم غذایی این‌گونه از بیماران بسیار اهمیت دارد، زیرا چربی‌های در حفظ وزن و افزایش توانمندی بدن مؤثرند. در واقع این ماده غذایی علی‌رغم حجم کم کالری فراوانی دارد و بر این اساس وجود آن در رژیم غذایی روزانه ضرورت دارد.

در کنار داشتن برنامه­ غذایی ایده­آل، مبتلایان به ALS باید از میزان کالری مصرفی خود نیز مطلع باشند، زیرا مصرف مقادیر کافی از کالری برای تأمین انرژی و همچنین جهت حفظ وزن و جلوگیری از سوخت‌وساز ماهیچه­ها و چربی­های ضروری بدن لازم است. حفظ وزن در مراحل پیشرفته ALS بسیار مشکل بوده و بنابراین بالا نگه‌داشتن آن تا حد امکان توصیه می­شود.

تغییرات در برنامه­ غذایی جهت بلعیدن آسان‌تر غذا:

بیماران مبتلا به ALS  به علت ضعیف‌شدن ماهچه­ها در نواحی گلو و زبان، در جویدن و بلعیدن غذا با مشکل روبه‌رو هستند (هرچند که ممکن است ۳۰ درصد از بیماران در ابتدا با این مسأله مواجه نباشند). این بیماران با استفاده از راه­های متنوعی می­توانند در انجام این اعمال راحت‌تر باشند. شاید عجیب به نظر برسد اما مایعات غلیظ نسبت به مایعات رقیق آسان‌تر بلعیده می­شوند. این مایعات در ناحیه­ی گلو کمتر پخش شده و احتمال ورود آن‌ها به مجاری تنفسی کمتر است. برخی از این مایعات غلیظ عبارتند از:

  • اضافه نمودن پودر ژلاتین به آب
  • نکتارها و میلک شیک‌ها[۱] (تهیه‌شده با شیر و بستنی)
  • بخش­های صاف و نرم میوه­ها
  • سوپ­های غلیظ
  • ماست

     این مواد دارای مقادیری از آب میوه‌ها بوده و می‌توانند به طرق مختلف تهیه شوند. هم چنین غذا های نرم و پر آب (مانند تخم مرغ، ماهی و پوره سیب‌زمینی) برای جویدن و لیزخوردن از مجاری گلو برای بیمار راحت‌تر هستند. باید از مصرف مواد غذایی خشک، چسبنده و الیافی و همچنین خوراکی‌هایی با پوست و دانه  پرهیز شود. این مواد سخت‌تر  جویده شده و ممکن است در گلو گیر کنند.

قوام و غلظت غذا بسیار اهمیت دارد. مصرف فرنی و شیربرنج نیز بسیار توصیه می‌شود. غذاهای مورد نظر باید به غلظت و قوام بستنی و ماست باشند تا بلع آن‌ها برای بیمار آسان باشد.

برگرفته از سایت www.alsinfo.com

 


[۱] Milk Shake